projek2

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka
„Dotacje na innowacje”  „Inwestujemy w Waszą przyszłość”

Nazwa beneficjenta:                              GMINA MIASTO OŁAWA

Wartość projektu:                                        862 783,80 PLN

Udział Unii Europejskiej:                               733 366,23 PLN

Okres realizacji:                                             2013 – 2015

Cel główny projektu: przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie miasta Oława.

Projekt adresowany jest do osób niepełnosprawnych z miasta Oława, posiadających orzeczenie o niepełnosprawności o stopniu znacznym lub umiarkowanym bądź orzeczenie równoważne. W ramach projektu 60 gospodarstw domowych, z których pochodzą uczestnicy projektu, oraz 4 jednostki publiczne (Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 8, Gimnazjum nr 1 i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej) podległe realizatorowi projektu otrzymają sprzęt komputerowy wraz z opieką serwisową oraz z darmowym dostępem do Internetu przez okres bezpośredniej realizacji projektu, tj. 1 roku oraz przez okres jego trwałości tj. 5 lat po jego zakończeniu.

Szczegółowe cele projektu:

1. upowszechnienie dostępu do szerokopasmowego Internetu dla osób z grup docelowych poprzez zakup i użyczenie sprzętu komputerowego w gospodarstwach domowych i jednostkach podległych beneficjentowi,
  2. likwidacja barier technicznych i upowszechnienie dostępu do szerokopasmowego Internetu dla osób z grup docelowych poprzez zagwarantowanie nieodpłatnego dostępu do Internetu w miejscu zamieszkania,
  3. upowszechnienie dostępu do szerokopasmowego Internetu dla osób z grup docelowych projektu poprzez utworzenie punktów dostępu do Internetu w 4 gminnych jednostkach podległych beneficjentowi,
  4. nabycie umiejętności korzystania z technologii informacyjnych poprzez udział w szkoleniu z zakresu obsługi komputera oraz korzystania z Internetu.

W ramach projektu zostanie zakupiony sprzęt komputerowy wraz z podstawowym oprogramowaniem dla gospodarstw domowych i jednostek podległych tj. komputerów stacjonarnych (monitor, stacja robocza, klawiatura, myszka) oraz przenośnych (wraz z myszką) z systemem operacyjnym, programem antywirusowym oraz prostym pakietem biurowym, objętych gwarancją i ubezpieczonych. Dodatkowo zostanie zakupione specjalistyczne oprogramowanie wraz syntezatorem mowy dla osób słabowidzących oraz z upośledzeniem słuchowo-ruchowym. Oprogramowanie będzie dostępne w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Ponadto zostanie dokonana instalacja powyższego sprzętu komputerowego w gospodarstwach domowych i jednostkach podległych wraz z uruchomieniem usługi dostępu do Internetu. Co więcej zaplanowano przeprowadzone szkolenie dla uczestników projektu z zakresu podstawowej obsługi komputera i Internetu, które wpłynie na podniesienie umiejętności mieszkańców z zakresu lepszego wykorzystania możliwości Internetu. Wskazane cele szczegółowe w pełni odpowiadają zidentyfikowanym potrzebom grupy docelowej.
Ich realizacja przyczyni się do przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu na terenie miasta Oława.

04/04/2014    Zawarcie umowy na usługę szkolenia

24/03/2014    Zawarcie umowy na usługę świadczenia dostępu do Internetu

17/03/2014    Zawarcie umowy na dostawę sprzętu komputerowego

20/01/2014    Wybór beneficjentów ostatecznych Projektu