Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska

odkrywanie2Prawie 6 tysięcy głosów oddano w tegorocznej edycji plebiscytu Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska na oławski Bieg Koguta, który zajął trzecie miejsce. 18 września na zamku w Książu odbyła się uroczysta gala na której wręczono certyfikaty laureatom, w imieniu organizatorów oławskiego Biegu Koguta odebrał go Mateusz Markowski, na gali byli obecni również Burmistrz Miasta Oława Tomasz Frischmann i prezes Basenów Miejskich „Termy Jakuba” Zbigniew Szwarc.

odkrywanie1

Polskie Miasto Przyszłości 2015/2016

Polish Cities of the Future 2015 16-1Oława w czołówce prestiżowego rankingu Polish Cities of the FUTURE 2015/2016 i uznana przez ekspertów brytyjskiego wydawnictwa fDi Magazine z grupy Financial Times za najbardziej przyjazne dla biznesu małe miasto w Polsce.
Po raz pierwszy polskie miasta uczestniczyły w prestiżowym rankingu fDi „Polskie Miasta Przyszłości 2015/2016.
Do celów badawczych sklasyfikowano miasta według liczby ludności. W kategorii "dużych" znalazło się 11 miast o populacji większej niż 250 tys. mieszkańców, 16 sklasyfikowano jako "średnie" - o liczbie mieszkańców między 100 i 250 tys., a Oława znalazła się w kategorii "małych" miast (23), poniżej 100 tys. mieszkańców.

Załączniki:
PlikOpisWielkość pliku
Pobierz ten plik (list.pdf)list.pdf 260 kB
Pobierz ten plik (Polish Cities of the Future 2015_16.pdf)Polish Cities of the Future 2015_16.pdf 2098 kB

Czytaj więcej...

Modernizacja Roku 2014

dyplom 1 modernizacjaTo konkurs dla różnych grup zawodowych, również dla samorządowców, tworzących i realizujących nowatorskie wizje rozwoju. Doceniający zmiany starych, nierzadko opuszczonych budowli w nowoczesne, funkcjonalne obiekty użyteczności publicznej. Pokazujący piękno starych, rewitalizowanych parków i terenów rekreacyjnych. Ogólnopolski konkurs „Modernizacja Roku" uświadamia nam jak Polska się zmienia, jak pięknieje.

Czytaj więcej...

Gmina na 5!

Gmina na 5 4Miasto Oława uzyskało tytuł „Gmina na 5" w edycji 2014 roku, w rankingu przygotowanym przez Studenckie Koło Naukowe, działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest to trzecia edycja - obecnie Polska Agencja Inwestycji Zagranicznych przyjęła patronat nad „Gminą na 5".

Załączniki:
PlikOpisWielkość pliku
Pobierz ten plik (Gmina_na_5_2014.pdf)Gmina_na_5_2014.pdf 3579 kB

Czytaj więcej...

Archiwum 1999 - 2008

Puchar2OŁAWA - Samorządowy Lider Zarządzania 2008
Miasto Oława zajęło pierwsze miejsce w konkursie Samorządowy Lider Zarządzania 2008 – usługi techniczne, w kategorii miast małych i średnich w dziedzinie gospodarka odpadami. Konkurs zorganizowany był przez Związek Miast Polskich, Związek Powiatów Polskich, Związek Gmin Polskich, Norweski Związek Władz Lokalnych i Regionalnych, pod patronatem Ambasady Norwegii. Zgłoszone rozwiązanie zarządcze opisywało powołanie i funkcjonowanie Ekologicznego Związku Gospodarki Odpadami EKOGOK oraz rozwiązania zarządcze miasta Oława w gospodarce odpadami jako „Udane przykłady współpracy jednostek samorządu w rozwiązywaniu problemów zagospodarowania odpadów".

Czytaj więcej...

Karta Dużej Rodziny

1OKDR

Karta Seniora

Karta Seniora Przód

Rodzina 500+

rodzina 500

Galeria

Wirtualny spacer

Kamera on-line

Kamera mini

Nagrody i Sukcesy

PucharUM

Informator SMS

Samorządowy informator SMS

Informacja i bezpieczeństwo
Informator SMS

Portal mapowy

Portal mapowy

Cmentarze

CMENTARZE

70 LAT

000 BANERLogo 70 lat