Dziś jest 31 Sierpnia 2014, imieniny obchodzą: Izabela, Rajmund, Bohdan
bip   facebook

Linki

termy logo

OK - logo

LOGO KORONKA

Sleza logo

baner POIG

Akty prawne

Dziennik ustaw

monitorpolski

dziennik urzędowy

Newsletter

Aktualne wydarzenia i wiadomości na stronach serwisu Oławskiego.

Newsletter


Otwarcie Ośrodka Współpracy Europejskiej

plakat mykietyn okCentrum Sztuki w Oławie serdecznie zaprasza 29 sierpnia na godz.19.00 na uroczyste otwarcie Ośrodka Współpracy Europejskiej ODRA przy ul. Młyńskiej 3.
Na inaugurację został przygotowany dla oławskiej publiczności projekt pt. "Mykietyn w dwóch odsłonach", w ramach którego odbędzie się koncert w wykonaniu artystów współpracujących z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu ( "Mykietyn kameralnie"). Muzycy zaprezentują zróżnicowane spojrzenie kompozytora na twórczość kameralną – od Sonatina fur Alina na saksofon i taśmę po 3 dla 13 na 13 instrumentów.
Drugą odsłoną ukazującą wybitnego kompozytora, pochodzącego z Oławy będzie wystawa fotograficzna pt.: "Portret", na którą złożyły się prace Alberta Zawady i Jacka Poremby.
Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Czytaj więcej...

Udostępnij
FaceBook

Festiwal HIP HOP w Oławie

Wydział Promocji i Współpracy Europejskiej Urzędu Miejskiego w Oławie zaprasza 30.08.2014 r. - godz. 16.00 - tereny zielone przy Ośrodku Kultury.

W ostatnią sobotę sierpnia w Oławie odbędzie się Gram Hip-Hop Festival - nowe wydarzenie muzyczne dla miłośników hip-hopu.

Czytaj więcej...

Udostępnij
FaceBook

Kradzieże roślin

Po raz kolejny, ktoś ukradł nowe nasadzenia. Krzewy posadzone wzdłuż iglaków wiosną br., zdążyły się już dobrze zakorzenić i rozkrzewić. Niestety, nie jest to pojedynczy przypadek... Czy zatem nowe nasadzenia w naszym mieście mają sens, skoro nie mogą utrzymać się dłużej niż przez kilka miesięcy ???!

Udostępnij
FaceBook

WYBORY SAMORZĄDOWE 2014

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada. Mieszkańcy Oławy będą wybierać burmistrza oraz radnych do gminy, powiatu i województwa.
W wyborach samorządowych województwo dolnośląskie jest podzielone na 5 okręgów wyborczych, w których do obsadzenia jest 36 mandatów.

Czytaj więcej...

Udostępnij
FaceBook

Jak zostać członkiem obwodowej komisji wyborczej

Oława podzielona jest na 19 obwodów głosowania. Oznacza to, że w mieście będzie 19 lokali wyborczych. W każdym będą pracowały obwodowe komisje wyborcze, powołane przez Miejską Komisję Wyborczą, najpóźniej 27 października br.
W celu zgłoszenia chęci udziału w pracach obwodowej komisji wyborczej, należy zwrócić się bezpośrednio do pełnomocników komitetów wyborczych, uczestniczących w wyborach. Wykaz pełnomocników wyborczych komitetów wraz z adresami będzie dostępny na stronach internetowych Państwowej Komisji Wyborczej oraz stronach poszczególnych komisarzy wyborczych, po upływie terminu na zawiadamianie o utworzeniu komitetów wyborczych, tj. po dniu 8 września br.

Czytaj więcej...

Udostępnij
FaceBook

Galeria

Wirtualny spacer

Kamera on-line

Kamera mini

Portal mapowy

Portal mapowy

Cmentarze

CMENTARZE

Informator SMS

Samorządowy informator SMS

Informacja i bezpieczeństwo
Informator SMS