Dziś jest 21 Października 2014, imieniny obchodzą: Halki, Filipa, Przybysława
bip   facebook

Linki

termy logo

OK - logo

LOGO KORONKA

Sleza logo

baner POIG

Akty prawne

Dziennik ustaw

monitorpolski

dziennik urzędowy

Newsletter

Aktualne wydarzenia i wiadomości na stronach serwisu Oławskiego.

Newsletter


Festiwal Kobiecości w Oławie

IMG 5222Kolejny Festiwal Kobiecości w naszym mieście za nami. Rozpoczął go Marsz Różowej Wstążki, w którym wzięły udział przedstawicielki Stowarzyszenia Zawsze Kobieta, zaproszeni goście oraz młodzież z oławskich szkół. Przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Centrum Sztuki uczestnicy przemaszerowali ulicami Oławy niosąc transparenty z hasłami do walki z rakiem.

Czytaj więcej...

Udostępnij
FaceBook

Akcja "Ratujemy i uczymy ratować"

ratujemyDzisiaj tj. 16 października z okazji „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca"  odbyła się akcja "Ratujemy i uczymy ratować".
Akcję koordynowali harcerze ZHP Hufiec Oława – grupa ratownicza oraz osoby związane ze sztabem WOŚP w Oławie. Oławska młodzież przyłączyła się do bicia ogólnopolskiego rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Czytaj więcej...

Udostępnij
FaceBook

Modernizacja otwartego kąpieliska w Oławie

Oławskie otwarte kąpielisko istnieje od 1975 r. Obecnie planuje się przebudowę z rozbudową istniejącego basenu zewnętrznego wraz z towarzyszącą infrastrukturą. W holu „Term Jakuba" wystawiono do wglądu opracowane plansze koncepcyjne i makietę przestrzenną.

Czytaj więcej...

Udostępnij
FaceBook

„Ratujemy i Uczymy Ratować”

ratujemyZAPROSZENIE DO MIESZKAŃCÓW OŁAWY

Urząd Miejski w Oławie przy współpracy z ZHP Hufiec Oława zgłosił udział w akcji organizowanej przez Fundację WOŚP „Ratujemy i Uczymy Ratować". Z okazji ogłoszonego przez Europejską Radę Resuscytacji na dzień 16 października (czwartek) „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca" pod nazwą „Restart a Heart", chcemy podjąć się wyzwania przyłączenia się do próby pobicia ogólnopolskiego rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Cała akcja jest koordynowana przez Fundację WOŚP w Warszawie.

W związku z tym proponujemy chętnym mieszkańcom naszego miasta wzięcie udziału w tej akcji wspólnie z siedmioma szkołami. Wszyscy chętni mieliby za zadanie, wspólnie z innymi szkołami, prowadzić akcję resuscytacji krążeniowo – oddechowej na fantomie, przez jak największą liczbę osób, w dniu 16.10.2014r od godz. 12:00 do 12:30. Miejsce akcji – teren zielony naprzeciw wieżowca ul.Chrobrego – P.Własta w Oławie.
Akcję będą koordynować harcerze ZHP Hufiec Oława – grupa ratownicza oraz osoby związane ze sztabem WOŚP w Oławie.

Z naszego wspólnego przedsięwzięcia zostanie nagrany 30 minutowy film, który wraz z pisemnym potwierdzeniem udziału Oławy w tej akcji, zostanie przesłany do Fundacji WOŚP oraz umieszczony na You Tube.
Wierzymy, że przystąpicie do tej wspaniałej edukacyjnej akcji.

Z pozdrowieniem
Kamila Luch i Witold Niemirowski

 

Udostępnij
FaceBook

Galeria

Wirtualny spacer

Kamera on-line

Kamera mini

Portal mapowy

Portal mapowy

Cmentarze

CMENTARZE

Informator SMS

Samorządowy informator SMS

Informacja i bezpieczeństwo
Informator SMS