Linki

touristnavi com logo

termy logo

centrum sztuki

LOGO KORONKA

logo-epk

Harmonogram

Sleza logo

baner POIG

Akty prawne

Dziennik ustaw

monitorpolski

dziennik urzędowy

Newsletter

Aktualne wydarzenia i wiadomości na stronach serwisu Oławskiego.

Newsletter


Prognozowane niebezpieczne zjawiska meteorologiczne

Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed prognozowanym wystąpieniem niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych w województwie dolnośląskim: burze z gradem od godz. 07:30 dnia 07.07.2015 do godz. 07:30 dnia 08.07.2015
W nocy prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie około 30 mm, oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie opady gradu.

Udostępnij
FaceBook

Planowane wyłączenia prądu

Informujemy o planowanym wyłączeniu prądu w dniu 13.07.2015 r. od godz. 07:00 do godz. 16:00,             Oława: ul. Iwaszkiewicza 49, 51, 53.

Udostępnij
FaceBook

Ostrzeżenie dotyczące barszczu Sosnowskiego

barszcz.jpgNa terenie woj. dolnośląskiego stwierdzono występowanie groźnego chwastu - barszczu Sosnowskiego (Heracleum Sosnowski Mandel). Jest to roślina dwuletnia, która w pierwszym roku wytwarza rozetę liści (duże, pierzastodzielne), a w drugim wytwarza pędy nasienne (baldachy). W polskich warunkach roślina ta może wyrastać do wysokości 3,5 - 4 metrów. Roślina ta często występuje na terenach wilgotnych w pobliżu cieków wodnych, kanałów i rowów. Włoski znajdujące się na liściach i łodygach barszczu Sosnowskiego wydzielają substancję parzącą.

Załączniki:
PlikOpisWielkość pliku
Pobierz ten plik (Wytyczne_dotyczace_zwalczania_barszczu_Sosnowskiego-1.pdf)Wytyczne_dotyczace_zwalczania_barszczu_Sosnowskiego-1.pdf 13941 kB

Czytaj więcej...

Udostępnij
FaceBook

Zapraszamy na ORLIKI

Animatorzy boisk w Oławie zapraszają dzieci i młodzież na bezpłatne zajęcia sportowe (gry, zabawy, turnieje). Bawimy się przez całe wakacje.
informacja na facebooku: www.facebook.com/orlikolawa i na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Oławie

Czytaj więcej...

Udostępnij
FaceBook

Komunikat o awarii sieci wodociągowej

ZWIKZWiK informuje mieszkańców o awarii sieci wodociągowej w ulicach położonych za wiaduktem w Oławie. Została wstrzymana dostawa wody od godziny 14:00 do 19:00. Spółka przeprasza mieszkańców za wynikłe utrudnienia.

Udostępnij
FaceBook

70 LAT

000 BANERLogo 70 lat

 

Galeria

Wirtualny spacer

Nagrody i Sukcesy

PucharUM

Karta Dużej Rodziny

1OKDR

Kamera on-line

Kamera mini

Portal mapowy

Portal mapowy

Cmentarze

CMENTARZE

Informator SMS

Samorządowy informator SMS

Informacja i bezpieczeństwo
Informator SMS